Тәтеш, Буа, Балык бистәсе муниципаль районнарында терлек үрчетү буенча семинар – укулар узды

2019 елның 22 феврале, җомга

2019 нчы елның 19 – 21 февралендә Тәтеш районы ООО “Новая Заря”, Буа районы ФГОУСПО “Буа ветеринария техникумы”, Балык бистәсе “Бариев Р.Г.” КФХ базасында мөгезле эре терлек үрчетү буенча семинар – укулар узды. Семинарда  Авыл хуҗалыгы hәм азык – төлек идарәсе башлыклары, “Терлекчелектә нәсел эше буенча Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы hәм азык – төлек министырлыгының баш дәүләт идарәсе” ДКУ  бүлек башлыгы Сәетов Р.М., җитештерү – маркетинг бүлеге башлыклары,  СПС башлыклары катнашты. Шулай ук, әлеге чарада районнардагы авыл хуҗалыгы оешмаларының терлек үрчетү технологлары, зоотехниклар, ветеринария белгечләре катнашты. Семинарда Европа технологиясе буенча терлек үрчетүнең  теоретик ягы да, практик ягы да өйрәтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: